Skoči na glavno vsebino

Na njivi sredi vrtca je zrastel korenček.

Bil je tako velik, da ga dedek ni mogel izruvati. Poklical je na pomoč babico. Babica je prijela dedka, dedek je vlekel korenček, vlekla sta, vlekla, pa ga nista mogla izvleči. Babica je poklicala na pomoč vnučko. Vnučka je prijela babico, babica dedka, dedek korenje, vlekli so, vlekli, pa ga niso mogli izvleči. Vnučka je poklicala psička. Psiček je prijel vnučko, vnučka babico, babica dedka, dedek korenje. Vlekli so, vlekli, pa ga niso mogli izvleči. Psiček je poklical muco. Muca je prijela psička, psiček vnučko, vnučka babico, babica dedka, dedek korenje. Vlekli so, vlekli, pa ga niso mogli izvleči. Muca je poklicala na pomoč še miško. Miška je pritekla. Prijela je muco, muca psička, psiček vnučko, vnučka babico, babica dedka, dedek korenje. Vlekli so, vlekli, pa ga niso mogli izvleči. Oja! Miška je še enkrat potegnila in korenček je iz zemlje skočil. Korenček je bil tako velik, da smo se vsi v vrtcu spraševali, kaj naj z njim. A ni nam bilo treba dolgo razmišljati, saj je bilo idej za uporabo sladkega korenja res veliko. Prav vsi smo se posladkali z njim, vsak na svoj način.

Ja, za nami je slasten pričetek jeseni. Upamo, da takšnemu začetku sledi še slajše nadaljevanje …

Pripravila, Katja

jesen_krtki_1 jesen_krtki_1a jesen_krtki_1b

jesen_krtki_2 jesen_krtki_3 jesen_krtki_4

jesen_krtki_5 SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA jesen_krtki_9

jesen_krtki_10 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dostopnost