Skoči na glavno vsebino

… ali znate čarati?

Če še ne znate, naj Vam povemo, da tudi mi nismo, dokler nas tega ni naučila Pika Nogavička. Z njeno pomočjo smo postali pravi čarodeji.

Iz naše igralnice so v preteklih dneh odmevale magične besede:

“ABRAKADABRA, HOKUS, POKUS, ČIRA, ČARA, BUUUM …”

Pika, ki je že prava mojstrica čarovnije, nas je ves teden urila v tem. Ampak lahko Vam priznamo, da to le ni tako enostavno. Če želiš postati pravi čarodej, najprej potrebuješ primeren prostor, magično ogrinjalo, ter edinstven čarodejski klobuk. Da pa stvar nebi ostala le pri naši želji, smo zato vsi skupaj zavihali rokave in si vse potrebno priskrbeli. Najprej smo na sredini naše igralnice ustvarili nov kotiček, pravzaprav je nastala kar vila Čira Čara.

Sledilo je izdelovanje čarodejskega klobuka in ogrinjala.

A ker smo vedeli, da so prav vsi čarodeji v zelo dobri formi, smo se udeležili Pikine vadbene ure.

Ko smo imeli vse kar potrebujemo za čaranje, se je prava vaja lahko začela. Pika Nogavička je s čaranjem tako zaposlena, da nas ni uspela več obiskati, ampak nam je poslala čarobno škatlo, v kateri so bile vse sestavine in navodila za pravo magijo. Nadeli smo si ogrinjala, ter klobuke, se posuli s čarobnim prahom in že smo bili pripravljeni na čaranje. Ves ta čas smo pridno izgovarjali urok in na koncu nam je tudi uspelo. Začarali smo vulkan sredi naše vile Čira Čara, ki je bruhal čisto pravo čarobno peno.

Magičen teden je za nami, sedaj smo pričarali še vikend, da se bomo od vsega čaranja lahko malo odpočili. Naj vam povemo, da smo se, tako kot se spodobi, ves teden imeli zelo ČAROBNO.

Za vrtec pripravili, Brigita in Petra

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dostopnost