Skoči na glavno vsebino

… in k Zajčkom prve bacile naselilo.

Ta teden smo se Zajčki podali v boj proti bacilom, ki so nam ves čas za petami. Najprej smo si s pomočjo pršilnika in nekaj pisanih bleščic, ustvarili sliko o tem, kako vsi ti nevarni stvori, sploh potujejo po zraku. Sklenili smo, da se najprej osredotočimo na higieno, s katero velikokrat lahko preprečimo, da nas ti naši “ne prijatelji” ne okužijo, ter, da ne zbolimo. Začeli smo z umivanjem rok. Vsak naš droben prstek je pomemben, da se na njem ne razvijejo kakšni nepridipravi. Skupaj smo ugotavljali, da pod besedo higiena spada veliko stvari, ne samo umivanje rok. Potrebno je še temeljito ščetkanje zobkov, tuširanje, umivanje las, ter striženje nohtov. Vsekakor pa je zelo pomembno tudi to, da nohtov ne grizemo, saj se bacili velikokrat skrivajo pod njimi. Da bomo Zajčki v tem navalu nepridipravov zares ostali zdravi, je pomembno, da zdravo živimo in se veliko gibamo.

Ta teden nas ni ustavilo niti slabo vreme, saj smo si nadeli škornje, se toplo oblekli, v roke vzeli dežnike in se podali na sprehod. Ko pa so bile padavine res preobilne, smo plesali, rajali in se igrali gibalne igrice kar v naši igralnici. Preizkusili smo se tudi v igrah z žogo. Poskušali smo jo ujeti z obema rokama, ter jo brcniti v gol. Prelevili smo se v prave navijače in drug drugega ves čas športno spodbujali. Ker pa smo bili željni še večjih podvigov, smo se podali tudi v šolsko telovadnico. Tam smo se razgibalni na poligonu, ki je bil za nas “mala malica”. Z lahkoto smo ga namreč premagali.

Ni nam bilo potrebno prav posebej poudarjati, da skupaj z zdravjem, z roko v roki hodi tudi zdrava prehrana. Hrano, ki smo jo vzeli v našem kotičku “Lonček”, smo razvrstili med tisto, ki je zdrava in tisto, ki je nezdrava. Na koncu smo bili vsi enakega mnenja, da si občasno lahko privoščimo kakšen manjši priboljšek, nikakor pa le teh ne sme biti preveč.

Za konec pa Vam povemo še tole:

“Zdravje je največje bogastvo.”
(nemški pregovor)

Za vrtec pripravili, Brigita in Petra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dostopnost