Skoči na glavno vsebino

Kužki so že v začetku meseca spoznali rusko pravljico Debela repa, nato so pričeli z izdelavo vsak svoje slikanice.
Saj veste, da je dedek vsejal repo, ki je zrasla tako velika, da je v jeseni ni mogel sam izruti. Na pomoč je poklical babico, a tudi to ni bilo dovolj. Šele, ko se je pridružila še vnučka, pa kužek, muca in miška, je repa skočila iz zemlje.

Prva faza dela je trajala najdlje in je terjala največ vztrajnosti in pozornosti. Pobarvati je bilo namreč treba šest sličic. A to še ni bilo vse. Ker se nastopajoči v zgodbici med vlečenjem repe seveda niso hodili preoblačit, so morali imeti na vseh sličicah, kjer so bili, enaka oblačila.
Sličice so nato izstrigli in se ob tem učili rezati po ravni črti.

Sledilo je urejanje sličic po tem, kako so dedku prihajali na pomoč. Seveda se sličice pri lepljenju na izbrano barvno osnovo niso smele pomešati. Trudili so se jih postavljati čim bolj ravno, prav tako je bilo treba paziti, kje je spredaj in zadaj in da so naslovnico prilepili na prvo stran.

Trud je bil poplačan. Otroci so svoje izdelke pred počitnicami ponosno odnesli domov, da bodo zgodbico o repi povedali tudi domačim.

Za vrtec Šentviška Gora,  Stanislava Črv

repa01 repa02 repa03

repa04

Dostopnost