Skoči na glavno vsebino

V mesecu novembru smo glede na interes otrok v naši skupini izbrali temo »Živali na kmetiji«. Najprej smo domače živali spoznavali preko različnih slikanic. Živali smo poimenovali, spoznavali smo kakšne barve so, kje živijo in kako se oglašajo. Preko slikanic s ponazoritvijo dlake/perja posameznih živali smo z božanjem, torej z otipom spoznavali, da je večina živali na kmetiji pokritih z dlako, nekaj pa s kožo in perjem.
Otroci so najbolj uživali pri posnemanju gibanja živali. Najprej smo spoznali posamezno žival in njeno gibanje ter ga nato še sami uprizorili. Na lep sončen dan, smo se odpravili do bližnjega pašnika, kjer se je pasel konjiček in koze. Otroci so jih z zanimanjem opazovali. Na bližnji manjši kmetiji pa smo si ogledali dve kravi in različne delovne stroje, med katerimi je pritegnil največ pozornosti rdeč traktor.

za skupino Polžki, Polona in Silvana

kmetija1 kmetija2 kmetija3

kmetija4 kmetija5 kmetija6

 

Dostopnost