Skoči na glavno vsebino

V pripravah na zajtrk nas je zmotil prav poseben obisk.

Obiskala nas je čebelica Meli, ki je iskala toplo zavetje. Vse njene prijateljice so namreč že odletele v čebelnjak in se tako skrile pred mrazom. Meli, ki je po naravi zelo radovedne sorte, se je namreč preveč obirala in raziskovala okolico, ter se tako tudi izgubila. Toplo zavetje je za nekaj časa dobila pri nas. S seboj je imela tudi kozarec medu, ki je bil ravno pravšnji za naš tradicionalni slovenski zajtrk. Povedala nam je zgodbo o nabiranju medu. Mi pa smo jo morali poučili kje in kako dobimo mleko, maslo, kruh in jabolko. Pomagali smo ji tudi pri pripravi zajtrka. Ko si je naša gostja po slastnem obroku nabrala novih moči, smo ji pokazali pot do najbližjega čebelnjaka. Prijazno se je zahvalila za zajtrk in odletela, da si poišče primerno zavetje, kjer bo preživela mrzlo zimo in počakala na pomlad.

Iz preostalega medu čebelice Meli smo nato spekli še slastne medenjake.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dostopnost