Prišla je prav na prvi zimski dan v skupino Kužkov. Čakali smo novice o snegu, a nas je povprašala, če smo med sabo dobri prijatelji. Ko smo ji povedali, da si med seboj pomagamo, da si posojamo igrače in da na sprehodu kogarkoli radi primemo za roke, se je odločila, da nam bo povedala zgodbo o prijateljstvu.
Pripravila nam je zanimivo razkrivanje glavnih junakov te zgodbe. Z reševanjem ugank o zimskih pojavih in živalih smo razkrili sliko medveda in zajca.
Zajec in medved sta bila prijatelja. Vse sta počela skupaj. A tudi najboljšim prijateljem se zgodi, da se kdaj sprejo. Tako se je zgodilo tudi njima.
Na koncu sta spoznala, da sta se sprla za prazen nič in kar je najvažnejše, znala sta se pobotati in si oprostiti.
Za poučno zgodbo smo se babici Zimi zahvalili s pesmicami in z njo veselo zarajali.
Na obisku smo gostili tudi skupino Muckov in šolarje, ki so se nam za povabilo zahvalili z lepim darilcem.
Otroke je najbolj prevzela hišica na drevesu. Po obisku so jo takoj obiskali in jo tudi narisali.
Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Stanislava Črv

mini-zima1 mini-zima2 mini-zima3