Skoči na glavno vsebino

Skupaj s šolarji smo v petek priredili interno kulturno prireditev v spomin na našega največjega pesnika, dr. Franceta Prešerna. Pričeli smo jo s himno, kakor se za tako prireditev spodobi. Šolarji so nam predstavili deklamacije o prazniku kulture in o tem, kako smo lahko ponosni na našo Slovenijo, ker je tako lepa. Najstarejši učenci so spretno rokovali z računalnikom in tako spreminjali ozadje na velikem platnu, da se je skladalo z vsebino programa. Nato nam je šolski pevski zbor zapel Kje s’ pa ti doma?  Kljub temu, da je France Prešeren pisal pesmi, ki jih bolje razumejo odrasli, so učenci povedali njim najbolj razumljivo Lipico.  Tudi vrtečki so jo z zanimanjem poslušali. Izvedeli smo, kdaj in kje se je pesnik rodil, ter si na velikem platnu ogledalu rojstno hišo. Otroci iz skupine Kužki smo nato povedali deklamacijo Iščemo hišico, zapeli ljudski pesmi Čuk se je oženil in Šmentana muha, ter zapeli in obenem zaplesali pesem Pet junakov, ki jo je ubesedil Janez Bitenc in govori o medvedkih, ki se žogajo. Program so učenci nadaljevali s pesmicami, ki so se jih naučili za bralno značko. Najmlajši iz skupine Mucki, pa so zaplesali ob pesmici Ringa raja, ki smo jo zapeli vsi prisotni. Za konec kulturne prireditve so zaplesali tudi šolarji in sicer sklop otroških ljudskih plesov. Čeprav dan slovenske kulture imenujemo Prešernov dan, se moramo zavedati, da je to dan vseh, ki so to našo kulturo soustvarjali in jo še ustvarjajo. Del le-te smo tudi mi.

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

kulturagora01 kulturagora02 kulturagora03

kulturagora04 kulturagora06 kulturagora05

kulturagora07 kulturagora08 kulturagora09

Dostopnost