Skoči na glavno vsebino

Žabice in Medvedki smo se odločili, da bomo sodelovali v likovnem natečaju, Ko vrt zaživi, ki ga je razpisala Kmetijska zadruga Tolmin.
Delo na vrtu se je začelo in da bi pridelki dobro uspevali, so otroci izdelali kmeta Metkota, da bo poskrbel za vse gredice. Žabice so iskale ideje kako sestaviti “Kmetkota” in s pomočjo vzgojiteljic je v nekaj dneh pred igralnico že ponosno stal eko kmet. Medvedki pa so poskrbeli, da so kmetu gredice bogato obrodile. Iz zemlje je namreč pokukalo korenje, por in zeljnate glave.
Kmeta Metkota smo previdno pripeljali na Kmetijsko zadrugo v Tolmin, kjer je v soboto bil razstavljen med umetninami drugih vrtcev. Povemo lahko, da je bil videti prav zadovoljen, saj ga je občudovalo veliko gostov prireditve.

Za vrtec Podmelec, Špela in Urša.

kmet_metko1 kmet_metko2 kmet_metko3

kmet_metko4 kmet_metko5 kmet_metko6

Dostopnost