Skoči na glavno vsebino

V preteklem tednu je bil svetovni dan vode. V skupini Miške smo v ta namen izvedli teden vodnih dejavnosti. Cel teden smo se pogovarjali o vodi, jo opazovali, okušali, raziskovali in se z njo tudi igrali. Začeli smo s slikanico o vodi, ki nas je spremljala skozi ves teden. Ob ilustracijah in poučni vsebini sva otrokom predstavile pomembnost in uporabnost vode v vsakdanjem življenju in kako zelo je dragocena. Vsak dan smo se in se bomo velikokrat srečali z njo: pri umivanju, pri pomivanju, pri pranju, pri pitju, pri kuhanju,… Brez vode preprosto ne bi mogli živeti. Prav zato pa moramo z njo tudi varčevati. Tudi tega smo se v preteklem tednu učili. Kako? Vodo, ki smo jo uporabili za pranje sadja smo ujeli v posodo in z njo zalili rožice pred vrtcem. Ostanek pa smo uporabili za igro. To je bila najboljša »igrača« v letošnjem letu. Pazljivo smo prelivali in prelivali in prelivali. Z vodo smo se igrali skrbno in varčno, tako kot bi morali z njo vedno ravnati.

Pripravili, Katarina in Danijela

vodam1 vodam2 vodam3

vodam4 vodam5 vodam6

vodam7 vodam8

Dostopnost