Skoči na glavno vsebino

V Dolenji Trebuši nas je deklica Pomlad razveselila na prav poseben način. Ko smo se v ponedeljek odpravili na sprehod, nas je na živi meji pred vrtcem čakala rožica z uganko. Rešitev uganke je bila pomlad, zato smo že slutili kaj nas čaka. Pot nas je vodila do še več rožic z nalogami, ki smo jih uspešno opravili. Kar naenkrat pa smo se znašli na vrhu hriba, kjer smo odkrili košaro. Previdno smo pokukali vanjo in v njej našli pismo, ki ga je napisala Pomlad. V pismu nas prosi, če ji lahko naberemo trobentice, ki jih bo naslednji dan prišla iskat v vrtec.  Z veseljem smo se lotili dela. Poleg trobentic smo spoznali tudi veliko ostalih spomladanskih rož. Izkoristili smo tudi čas za tek po travniku in rajalne igrice.

Naslednji dan nas je z obiskom razveselila teta Pehta, ki je namesto Pomladi prišla po nabrane trobentice. Povedala nam je vse o Kekcu, Mojci, Rožletu, Bedancu in o vsem kar je novega v hribih. Poleg tega nam je razložila tudi zakaj bo potrebovala trobentice. Ugotovili smo, da bi prav prišle tudi nam in prosili smo jo, če lahko sirup proti kašlju pripravimo skupaj. Pričeli smo z delom in ob prigodah tete Pehta je bil sirup hitro pripravljen. Pehta nam je pripovedovala tudi o drugih zdravilnih rožicah. Zahvalili smo se ji za sirup in v upanju, da nas bo kmalu spet obiskala poslovili od nje. Pri tem pa nismo pozabili na pozdrave Kekcu in ostali druščine, ki jih je Pehta odnesla v hribe.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA dt_p_6

dt_p_7 dt_p_8 dt_p_9

Dostopnost