Skoči na glavno vsebino

S temo o vodi, smo pričeli že v tednu vode. Pričeli smo tako, da smo ugotavljali, zakaj je naš šopek rož v skupini ovenel. Seveda, ker rože niso imele vode, so ovenele. Tako smo  spoznali, zakaj vse je voda sploh pomembna in kdo vse jo še potrebuje. Otroci so kar nekaj stvari že vedeli, veliko novega pa so še spoznali. Da bi si lažje predstavljajli kje dobimo pitno vodo, oziroma kako priteče iz zemlje, smo se odpravili na sprehod, k izviru pitne vode. To vodo smo tudi poskusili in ugotovili, da je vsem zelo všeč. Z vodo smo se tudi igrali, pomivali posodo, prali perilo in si seveda pridno umivali roke. Vodo smo tudi naslikali s tehniko mokro-mokro in ugotavljali, kako se barve na mokrem papirju razlivajo.

Dobili pa smo prav poseben obisk. Iz skupine Zajčkov, je k nam prišla vzgojiteljica Petra in nam pokazala poskus, ki prikazuje kako onesnažena lahko postane voda, če ne pazimo nanjo.

Za konec, pa smo prebrali še pravljico Čuri Muri, ki govori o dečku, ki ni maral vode in se zato tudi ni umival.

Kje vse, pa bomo še uporabljaji vodo in zakaj, pa vam povemo naslednjič.

Za vrtec Most na Soči, Maja in Neva

                                                  SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

                                                 SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

                                                        SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 

Dostopnost