Skoči na glavno vsebino

Da je voda vir našega življenja, ter življenja živali in rastlin, smo Zajčki kar hitro spoznali. Kaj vse pa se z vodo v naravi še dogaja in kaj vse lahko z njo počnemo, smo raziskali še v tem tednu. V naši igralnici smo ustvarili nov kotiček, ki ga bomo vsaj za nekaj časa obdržali in uživali v njem. Imenuje se kotiček Kapljica in v njem smo preizkušali veliko reči, ki so bile povezane z vodo. Ugotavljali smo kateri predmeti plavajo na vodi, ter kateri potonejo na dno, v ta namen smo si ustvarili tudi različne steklenice z vodo, v katerih smo to tudi opazovali. Veseli smo bili ledenih barvic, kot bi jih lahko poimenovali, katere je za nas ustvarila vzgojiteljica Maja. Z njimi smo prebarvali liste, saj so se barve lepo počasi topile in za sabo puščale sledi. Najbolj pa nas so pritegnili koščki ledu, v katerih nas je čakala skrivnost. Videlo se je, da se v njih nekaj skriva, zato smo se močno trudili, da bi to skrivno stvar iz ledu izkopali. To pa ni bila ravno lahka naloga, ampak kar hitro nam je bilo jasno, da če na pipi natočimo toplo vodo in še dodamo toploto naših rok, da bo naša skrivnost kmalu odkrita. Res se je zgodilo tako. Vsakogar izmed nas, je presenetila drobna igračka.

Tudi ta teden smo se sprehoditi po naši okolici in odkrivali nove vire vodne kapljice. Ob tem pa smo naleteli še na en zanimiv trenutek v letu, to je otvoritev ribiške sezone. Ob tej priložnosti smo si lahko ogledali kar nekaj čolnov z ribiči, ki so zaplavali na našem jezeru. Videli smo tudi prvi uspešen ulov, ker pa je bila ribica še premajhna, jo je zato ribič spustil nazaj v vodo. Za konec tega projekta o vodi, smo si pogledali še nekaj knjig na to temo, ter zadovoljni ugotovili, da smo se skozi ta dva tedna res veliko naučili.

Za vrtec Most, Maja in Petra.

P1010026- (800 x 600) OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA P1010036 (800 x 600) OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA P1010035 (800 x 600)

Dostopnost