Skoči na glavno vsebino

Mostarski planinci smo izkoristili lepo vreme v preteklem tednu in se odpravili na peti planinski izlet. Izlet je bil večji del ravninski, saj smo hoteli preveriti kondicijsko pripravljenost po zimskem premoru. Cilj izleta je bil poleg opazovanja pomladne narave, raziskati vodo v bližnji okolici. Najprej smo seveda zagledali jezero na Soči, pozneje še reko Idrijco in sotočje obeh rek. Ob poti je bilo veliko večjih in manjših potočkov, videli smo zajetje, pa koriti. Ves čas smo hodili ob reki, jo prečkali čez most in prišli do naslednjega sotočja, reke Idrijce in Bače. Tam pa smo si na poletni plaži privoščili počitek in malico. Nazaj grede smo se povzpeli na Stopec in že malo stokali od utrujenosti. Mihovi domači so nas povabili v senco in nam ponudili okrepčilo, da smo lažje prišli do našega cilja pred vrtcem.

Pripravila, Katarina Uršič

planinski1 planinski2 planinski3

planinski4 planinski5

Dostopnost