Skoči na glavno vsebino

V Trebuši smo dva tedna posvetili naravoslovju in izvajanju različnih zanimivih poskusov. Najprej smo se posvetili zraku. Ugotavljali in preizkušali smo kje vse ga najdemo, izdelovali smo letala in se pomerili v dolžini letov letal, dolžine le teh smo izmerili kar s koraki. Ob pravljici Ko so se barve spoznale smo dobili navdih za mešanje barv. Največji izziv pa nam je predstavljala voda. Za začetke smo se odpravili na sprehod do reke. Zabavali smo se z metanjem kamenčkov, vej in listov v vodo, pri tem ugotavljali kaj se z njimi dogaja.  Zabavali smo se z mlinčki na vodo, ter  vodo spoznavali v različnih agregatnih stanjih.

Kaj vam je bilo v naravoslovnem tednu najbolj všeč:

Ko smo delali in se igrali z ledom in ko smo se igrali z mlinčki. Jaka

Da smo se igrali z ledom, delali letala in merili dolžino leta. Gašper

Igra z mlinčki. Nejc

Igra z mlinčki, poskus z vodo, sokom, oljem skupaj. Tobija

Spuščat in delat letala. Ožbej

Zdej ko se z ledom in snegom igramo. Karin

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara Burgar

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA dt_nt_11

Dostopnost