Skoči na glavno vsebino

Otroci iz vrtca Podmelec in Šentviška Gora smo veseli zaključili prvi dan v Zakojci. Pripeljali so nas starši, potem pa smo se že pred kosilom odpravili na kratek sprehod po vasi. Zanimivosti ni manjkalo. Videli smo gore čisto od blizu, lep razgled, stare in nove hiše, lovsko prežo. Ob vodnjaku smo razložili, kako so ga uporabljali. Med sprehodom smo nabrali še šopek, ki krasi našo mizo. Najlepše pa je bilo na igralih in ko je gospodinja pozvonila za kosilo.
Po popoldanskem počitku ob risanju in igri smo nabirali smrekove vršičke. Dali smo jih v vazo skupaj z sladkorjem, da bo nastal sirup.
Gospodar Vencelj je osedlav konja in nas povabil jahat. Po večerji smo obiskali hlev. Pomolzli smo krave, nahranili prašiče in opazovali teličke pri večerji.
Končno je prišel čas za spanje. Stuširali smo se in umili zobe. Zdaj pa že nabiramo moči za drugi dan.
Vse utrinke prvega dne smo ujeli. Ogledate si jih lahko tukaj.

Za vrtec pripravili vzgojiteljici Slavka in Urša.

Dostopnost