Skoči na glavno vsebino

Pri Medvedkih v Trebuši smo spoznavali življenje in razvoj metuljev. Informacije smo iskali v knjigah, video posnetkih in filmu. Na sprehodu smo iskali gosenice, jajčeca, bube in opazovali metulje. Na lastne oči smo videli kakšno škodo lahko naredijo lačne gosenice na drevesih. Pod listi dreves smo odkrili tudi jajčeca, katera smo pobrali in jih odnesli v vrtec, da bi opazovali kaj se bo iz njih razvilo. Kasneje smo ugotovili, da so bila to jajčeca pikapolonic. Jaka nam je v vrtec naslednji dan prinesel tudi gosenici, ki smo ju skrbno hranili, a metuljev nam žal ni uspelo vzgojiti. Na to temo smo bili tudi veliko ustvarjalni in nastalo je veliko čudovitih izdelkov.

dt_m_10 dt_m_9 dt_m_3

  dt_m_5 dt_m_11 dt_m_2

dt_m_6 dt_m_7 dt_m_12

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea

 

 

 

Dostopnost