Skoči na glavno vsebino

Pri nas je v navadi, da vsakomur, ki praznuje rojstni dan iskreno voščimo. Tako smo v vrtcu na Šentviški Gori voščili tudi naši domovini, ki je 25. junija praznovala 25. rojstni dan. Spoznali smo, da se praznik imenuje Dan državnosti in obeležuje trenutek, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. Ogledali smo si obliko naše prelepe domovine. Ugotavljali smo, kakšna je zastava in izdelali vsak svojo. Z zanimanjem smo pregledali zemljevid Slovenije z vrisanimi znamenitostmi in kot se za praznovanje spodobi prižgali 25 svečk na »torti«.

Kot vsako leto, smo se tudi letos pridružili šolarjem in bili priča slavnostnemu dvigu zastave. Ob tem smo zapeli himno, ter si ogledali krajši program, ki so ga pripravili šolarji. Na videoposnetkih smo si ogledali smaragdno Sočo in raznovrstne dejavnosti, ki jih ponuja Soška dolina, Lipico in konje, mlin na Muri, Postojnsko jamo in v njej živečo človeško ribico. Ob tem smo ugotovili, da smo lahko ponosni na lepote Slovenije ter jo občudovali tudi na vsakodnevnih sprehodih. V gozdu smo poiskali lipo, jo potipali in vonjali njene cvetove, ter spoznali, da je lipov list simbol združevanja v slovenskem prostoru. Začutili smo, da je naša domovina lepa in jo imamo radi.

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

kudom01 kudom02 kudom03

kudom04 kudom05 kudom06

kudom07 kudom08 kudom09

 

Dostopnost