Skoči na glavno vsebino

V novem vrtčevskem letu se je na Mostu na Soči oblikovala nova planinska skupina. Da bi preverili, kako smo fizično pripravljeni, smo izvedli že prvi planinski izlet. Z vrtca smo se odpravili proti Postaji, do vojaške utrdbe. Med potjo smo opazovali naravo, živali, rastline,… Vso pot nas je spremljajo sonce, tako da smo iskali sence za počitek. Slišali smo tudi grmenje, ki pa je bilo tako oddaljeno, da nas ni prav nič skrbelo. Na polovici poti pa so nas ujeli dežni oblaki in pospešili naše korake do zavetja pri vojaški utrdbi. Pod železniškim mostom smo se na suhem odpočili in okrepčali z malico iz nahrbtnika. Dež je padal le toliko časa, da smo si dobro odpočili, potem pa nadaljevali v soncu nazaj v vrtec.
Otroci so se izkazali za dobre hodce, saj so s potjo opravili kot za šalo in za dobre opazovalce, kar so dobre lastnosti pravega planinca. Prvi izlet je dobro uspel, veselimo se že naslednjega.

Pripravila, Katarina Uršič

planinci1 planinci2 planinci3

planinci4 planinci5 planinci6

 

Dostopnost