Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 6. 10. 2016, nas je obiskala Tadeja Bičič in nam dan polepšala z glasbo. S seboj je prinesla kar nekaj instrumentov, a najprej smo odkrivali, kako zvoke in glasbo lahko ustvarjamo s svojim telesom. Uporabili smo glasilke, jezik, prste ter roke in noge. Spoznali smo kar nekaj tako imenovanih malih instrumentov, ki jih nekatere lahko izdelamo tudi sami. Veliko stvari, na katere lahko igramo, pa najdemo kar v naravi. Instrumenti imajo prav posebna imena, glede na to, kako se nanje igra.
Seveda smo tudi mi zbrane male instrumente preizkusili, ko smo peli pesmico Kostanjček zaspanček. To pesmico nam je Tadeja zaigrala še na flavto, ustno harmoniko in sintisajzer, najbolj zabavno pa jo je bilo peti ob spremljavi kitare.
Poslušali smo še instrumentalne posnetke znanih ljudskih pesmi in ugibali, kateri instrument igra. Starejši otroci so večkrat pravilno odgovorili, saj so lani instrumente spoznavali v
glasbeni šoli v Tolminu. Zasrbele so nas pete in veselo smo zarajali po ritmu.
Čisto za konec nam je Tadeja pokazala, da se klavir lahko igra tudi na mobilnem telefonu.

Še enkrat se zahvaljujemo gostji za prijetno glasbeno dopoldne.

Za vrtec Šentviška Gora, Stanislava Črv

mini-glasba01 mini-glasba02 mini-glasba03

mini-glasba04 mini-glasba05 mini-glasba06

mini-glasba07 mini-glasba08 mini-glasba09

Dostopnost