Skoči na glavno vsebino

Jesen je v kratkem času prinesla spremembe v okoliške gozdove,  na travnike in njive. Tako so se tudi igre in dejavnosti v vrtcu jesensko obarvale, sprehode pa smo popestrili s sadnimi malicami naravnost iz sadnega drevja in trte.

Otroci iz vrtca Podmelec so si ogledali predstavo Razbita buča. Senčno gledališče je otroke tako navdušilo, da so si vsi želeli preizkusiti igro svetlobe s svojimi rokami. Potem je nekega dne iz pravljice pobegnila veverica Vesna. Žabice so se odpravile na iskanje knjižne junakinje. Med sprehodom so otroci sledili veveričjim namigom in ugotavljali, da so na pravi poti. Tako so se srečali z različnimi gozdnimi plodovi, ki so značilni za jesen. Največje odkritje pa je bilo, ko so v duplu drevesa odkrili oreh z veveričjim sporočilom. Veverica Vesna jim je napisala pesem o prijateljstvu in se poslovila z besedami…”Čeprav ste Žabe in ne veverice, vam pošiljam poljubček na lice!”

za vrtec Podmelec, Špela Krivec

IMG_7115 IMG_7071 IMG_7081

IMG_7082 IMG_7086 IMG_7097

IMG_7102 IMG_7103 IMG_7113

Dostopnost