Skoči na glavno vsebino

Miške smo cel teden posvetile gasilcem. Preko slikanic smo spoznali gasilca, gasilsko opremo in delo gasilca. Pri Polžkih smo si sposodili gasilsko vozilo, ga opisali, preizkusili če deluje sirena in modra lučka in kot dežurni gasilci oddrveli na prvo intervencijo. V sredo pa smo bili udeleženi v gasilski vaji, kjer je potekala evakuacija otrok in gašenje vrtca. Vse, kar smo v preteklih dneh pregledovali po slikanicah, smo videli v živo. Najbolj pogumne miške so si nadele pravo gasilsko čelado in se preizkusile v gašenju pravega požara. Svoja doživetja smo prenesli na papir in s prsti naslikali gozdni požar. Na koncu tega tedna pa smo pripravili še gasilski poligon, kjer smo se med in preko različnih ovir prebili do požara in ga uspešno pogasili. Z željo, da bi pogumne gasilce čim manjkrat potrebovali smo zaključili ta teden.

Pripravili, Katarina in Danijela

gasilci1 gasilci2 gasilci3

gasilci4 gasilci5 gasilci6

gasilci7 gasilci8 gasilci9

Dostopnost