Slovenija je v obliki kokoške. Poiskali smo Most na Soči. Odšli smo na sprehod čez Most, kjer smo videli sovice.
Sovice so imele številke in pokazale so stvari iz starih časov. Ena sovica, pa nam je pokazala pot.
Odšli smo tudi na planince, kjer smo jedli sendviče. Izdelali smo svojo sovico in pobarvali sovi na listu, obrisali smo zemljevid Slovenije in šli k učiteljici Marti na pevske vaje in telovadnico.
Do sedaj smo obiskali trinajst sovic in po počitnicah, bomo še preostale.

Tako so otroci za vas, strnili vsebino preteklega tedna.
Kaj je bilo otrokom iz skupine Krtki, v tem tednu najbolj všeč ali kakšni so njihovi vtisi, pa si preberite spodaj.

Kin: ” Lepo je živeti v lepem kraju, kjer so prijazni ljudje.”

Larisa: “Most na Soči je v Sloveniji.”

Zarja: “Most na Soči je blizu ritke na kokoški. Na mostu smo videli sovice in tudi z mamico bova šle pogledat sovice in ji bom povedala pot.”

Nina: “Slovenci živijo v Sloveniji. Naučili smo se pesmico Moja Slovenija, ki poje o Sloveniji.”

Jan: “Moraš biti prijazen do okolja.”

Žana M.: “Da se mamo vsi radi.”

Žana T.: “Rada imam svoj kraj.”

Matic F.: “Spoznali smo Sveto Lucijo. Izdelali smo svoje sovice, da bomo šli še kdaj s starši poiskat sovice po Mostu na Soči.”

Nika: “Most na Soči je v Sloveniji. Po Mostu je veliko sovic.”

Leon: “Peli smo pesmice in risali zemljevid kokoške, to je Slovenija.”

Jure: “Na zemljevidu smo poiskali Most na Soči. Smo šli na sprehod in iskali sovice.”

Matic L.: “Smo izdelali sovice, da jih bomo imeli še doma.”

Neža: “Smo poiskali Most na Soči na zemljevidu.”

Maja: “Slovenija je v obliki kokoške.”

Manca: “Slovenijo imam zelo rada in všeč mi je nova pesmica o Sloveniji.”

Zoja: “Všeč mi je, ker je na Mostu veliko sovic in jih iščemo.”

Anže: “Všeč mi je bilo iskanje sovic in ko smo šli v cerkev pogledat Sveto Lucijo.”

Pripravile, Katja in Mateja

MojKraj (1) MojKraj (2) MojKraj (3)

MojKraj (4) MojKraj (5) MojKraj (6)

MojKraj (7) MojKraj (8) MojKraj (9)