Skoči na glavno vsebino

Kljub temu, da so počitnice otroci v vrtcu ne počivajo. V petek smo se odpravili v gozd, kjer smo nabirali jesenske liste. Te smo v vrtcu položili v časopis ter jih odložili prešati. Ta teden pa so nas listi pričakali posušeni, pripravljeni na ustvarjanje. Po krajši odsotnosti iz vrtca, se nam je najprej prilegla zgodbica o lisici, medvedu, volku in storžu. Nakar sva na mizo stresli vse posušene liste, ki smo jih nabrali v petek. To je vse otroke hitro privabilo k mizi, kjer so polni navdušenja spraševali, kaj bo iz njih nastalo. Ko sva jim omenili, da bodo iz listov nastale živali, so hitro prijeli za liste in pričeli iz njih ustvarjati. Pustili sva jim prosto pot, saj njihova domišljija ne pozna meja. Jesenski listi so tako oživeli in iz njih so nastali miška, zajec in jež. Med tem, ko so se naši izdelki sušili, pa smo mi ponovili zgodbico in se vživeli v vlogo živali. Ker je otrokom šla vloga zelo dobro od rok, sva jih povabili v gledališče, kjer so  lahko to igrico tudi odigrali. Občinstvo je v trenutku obnemelo, živali pa so spregovorile in igralnica je postalo pravo gledališče.

Za vrtec Podmelec, Melita in Urša

jesen1 jesen2 jesen3

jesen4 jesen5 jesen6

jesen7 jesen8

Dostopnost