Skoči na glavno vsebino

Teden po jesenskih počitnicah, smo otroci iz skupine Zajčki, posvetili našim družinam. Vsak izmed nas je te praznike in počitnice preživel v toplem objemu svojih najdražjih, ter z mislimi na tiste, ki so nas žal že zapustili. V skupino smo prinesli fotografijo, s katero smo svojo družino predstavili prijateljem. Skupaj smo ugotavljali, kdo so člani, kako jim je ime, ter kakšna razmerja so med nami. Najpomembnejša sta nam bila MAMI in TATI, kasneje pa smo spoznali, da nekatere družine sestavljajo tudi BRATCI in SESTRICE. Srečali smo se s pojmi, ki nekaterim izmed nas še niso bili toliko blizu, kot so hči, sin, mož in žena. Sedaj vemo tudi to, da so si družine zelo različne in imajo različno število članov. Vsem pa je skupno, da smo radi skupaj doma, da nam je lepo, ko se skupaj igramo in da se imamo neizmerno radi. Zavedamo se, da bomo nekoč, ko bomo veliki, tudi mi mamice in tatiji. Ker pa nam je bila misel na to tako všeč, smo se skozi teden preizkusili, kako bi se v teh vlogah znašli, ter se preoblačili v pridne, urejene in skrbne mamice. Nikakor pa nismo pozabili na naše tatije, zato smo si nadeli oblačila marljivih, delovnih tatijev, ki pa se radi poigrajo s svojimi otroki. Bilo nam je lepo, uživali smo, ker smo vedeli, da je to samo igra, kajti resničnost bo še za nekaj časa počakala. Do takrat pa sporočamo svojim družinam, da jih imamo zelo radi in da smo srečni, da smo del njih.

Za vrtec Most pripravili, Maja in Petra.

 

Dostopnost