Skoči na glavno vsebino

Pretekli teden smo v Trebuši spoznavali nekatere značilnosti in znamenitosti naše prelepe Slovenije. Knjiga Daša v Postojnski jami, nas je popeljala v svet podzemlja. Ob gledanju slik smo tako videli najrazličnejše oblike kapnikov,.. zavese, kapniške stebre, špagete,… spoznali pa smo tudi žival ki domuje v jami. To je človeška ribica. Kraške jame smo tudi narisali z ogljem.

Ob pogovoru in gledanju slik smo se naučili, kakšna je razlika med jamami in rudniki. Na zemljevidu smo poiskali rudnike v Sloveniji. Ugotovili smo, da nekdanji rudnik živega srebra stoji v Idriji. Na slikah smo lahko tudi videli, kakšni so bili rudarji, kakšno opremo so potrebovali ter da je rudnik sestavljen in različnih tunelov. V popoldanskem času so otroci, ki ne spijo, z odpadnih škatlic gradili različne jame in rudnike. Pri tem so zelo uživali in bili ustvarjalni. Rudarji so svoj denar zaslužili z delom v rudniku, njihove žene pa so zaslužile denar s klekljanjem. Učiteljica Vojka nam je pokazala to ročno spretnost, za katero moraš biti spreten, natančen in meti veliko potrpljenja. Idrijsko čipko smo tudi odtisnili v das maso in tako izdelali lepo reliefno sliko za na steno. Čipko smo tudi narisali.

Ob zelo učnem tednu pa nismo pozabili na gibanje na svežem zraku ter prosti igri s prijatelji.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nika, Sara in Lea

dt_jame_1 dt_jame_2 dt_jame_3

dt_jame_4 dt_jame_5 dt_jame_6

dt_jame_7 dt_jame_8 dt_jame_9

Dostopnost