Tudi v Podmelcu so se danes otroci sladkali z medenim zajtrkom.
Da bi spoznali, kdo jim je ta naravni posladek naredil, smo v vrtec povabili čebelarja Branka. Čebelar se je potrudil približati otrokom svet čebel z natančnim prikazom čebeljega panja. Otroci so imeli možnost tudi sodelovati pri sestavljanju okvirja za satnico.
Nikakor pa se nismo pozabili pridružiti najštevilčnejšemu pevskemu zboru, ob petju Slakove pesmi Čebelar, ki so jo na poziv Čebelarske zveze Slovenije danes peli na večini šol in vrtcev. Naš pevski prispevek pa si lahko ogledate na tej povezavi.
Otrokom pa se je najbolj vtisnilo v spomin….
Tim: “Smo imeli slovenski zajtrk, jabka, maslo, med, kruh in mleko.”
Tian: “S čebelarjem Brankotom smo zabivali cveke za satnico. Nam je dal na žlico med.”
Veronika: “Delali smo satje, smo peli pesem Čebelar, zjutraj smo imeli posebne prtičke pri zajtrku.”
Evelin: “Smo peli o čebelarju, zato ker je pršu čebelar.”
Jošt: “Pokazal je rokavice, če ga čebela pikne v roko.”
Rene: “Sem zabival s kladivom žeblje.”
Meta D.: “Med smo lizali.”
Jernej M.B.: “Smo brusili žice, zabival cveke, se pogovarjal o čebelicah, kako med nabirajo.”
Jernej Š.: “Med smo probal. Pogledal smo tud sliko od matice.”

Najlepša hvala čebelarju Branku za medeno dopoldne.

Za vrtec Podmelec, Špela in Urša.

cebela1 cebela2 cebela3

cebela4 cebela5 cebela6