Skoči na glavno vsebino

Otroci iz vrtca Podmelec so danes gostili našo nekdanjo vzgojiteljico Sonjo. Prišla je z namenom, da predstavi igre , ki so se jih igrali v njenem otroštvu. Žabice in Medvedki so kmalu ugotovili, da Sonja ni imela računalnika za igranje igric in tudi ne dolgih uric pred televizijo.

Poleti so se igrali ob Bači in si gradili hišice iz vej in ustvarjali gradove iz mivke, dokler ni bila večerja na mizi in se je po vasi razlegel klic mam:”Domov!” Zimske večere so preživljali na toplem in se igrali domine, Tri v vrsto s fižolčki, vrteli so lesene vrtavke, deklice pa so tudi same pletle medvedke in šivale punčke. Sonja se nikoli ni igrala z Barbikami. Na postelji je imela prelepo Bambolo, a je zaradi vrednosti ni smela imeti za igro, služila je le kot okras. Na vasi so si otroci delili vse igrače, tudi kolo in žoga je bila redkost, zato so si ju med seboj izposojali.

Otroci so ugotovili, da so imeli 50 let nazaj veliko manj igrač, a jim nikoli ni bilo dolgčas.

Hvala Sonji, da se je igrala z nami!

za vrtec Podmelec, Urša in Špela

sonja8 sonja1 sonja2

sonja3 sonja4 sonja5

sonja6 sonja7

Dostopnost