Skoči na glavno vsebino

Hopla, hopla sem in tja,

skače okrogla žogica!

Ugotavljali smo, kaj vse je okroglo, kaj vse se vrti in kotali. Najprej smo prebrali knjigo o Rdeči žogi. Nato pa smo v hodniku našli polno velikih blazin raznih oblik. Kaj pa, če bi na njih telovadili, smo se vprašali. Hoteli smo narediti poligon, a se nekatere izmed njih niso kotalile in smo jih le s težavo premikali. Zakaj? Ker niso vse okrogle in imajo vogale, zato se ne morajo kotaliti. Iz blazin smo naredili miškin domek in se v njem zabavali. Spuščali smo se po blazini, plezali skozi luknjo in se zibali na blazini. Igrali smo se tudi z našimi rdečimi žogami.

V igralnici smo nato iskali okrogle predmete in iz različnih likov sestavljali slike. Vsak je iz papirnatih likov sestavil tudi lutko na palčki.

Ker pa je zunaj deževalo, smo se odpravili na sprehod kar z našimi dežniki okroglih oblik.

Za vrtec Most na soči, Maja in Neva

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Dostopnost