Skoči na glavno vsebino

Mesec december je mesec veselja, mesec pričakovanj in obdarovanj. V tem mesecu nas obdaja zimska čarobnost, ki jo popestrijo tisoče lučk, obiščejo pa nas tudi dobri možje. Veselo in čarobno je bilo tudi pri Polžkih. Ker nas zima ni obdarila s snegom, smo zimsko vzdušje pričarali skupaj s starši, ko smo igralnico okrasili s snežinkami. Tudi otroci so se za nekaj časa spremenili v snežinke in zaplesali ples snežink, da bi privabili prave, ki bi pobelile naše bregove, da bi užili zimske radosti. Upamo, da nam jih bo v bližnji prihodnosti le uspelo priklicati.
V decembru smo skupaj okrasili smrečico, izdelali voščilnice in smrečice iz storžev ter okrasili lončke, v katere smo po starem običaju posejali božično žito. Danes pa smo iztekajočemu mesecu naredili še piko na i. Obiskal nas je namreč dedek Mraz in nam prinesel darila, ki smo se jih zelo razveselili.

Za skupino Polžki, Polona, Silvana in Melita

vd1 vd2 vd3

vd4 vd5 vd6

vd7 vd8 vd9

Dostopnost