Skoči na glavno vsebino

Skupino Žabice so kar čez noč “zasule” črke. Bile so natrošene po vsej igralnici in počasi so otrokom začele vzbujati zanimanje. Otroci so črke izražali na različne načine: najprej so jih zapisovali, rezali iz revij, šivali svoja imena in jih oblikovali iz slanega testa. Tudi med razgibavanjem so črke imele vodilno vlogo. Na hrbet so si pisali črke in s svojimi telesi oblikovali črke velikanke. V kotičku so si ustvarili pravo šolo in si dodelili vloge. Ni se manjkalo učiteljev in vedoželjnih učencev. Ko so črke dobile zunanjo obliko, so otroci s preizkušanjem glasov oblikovali tudi rime.

Ta teden so iz neba padale črke, sedaj pa čakamo, da padejo še prve snežinke.

za Žabice, Špela Krivec

IMG_7864 IMG_7840 IMG_7843

IMG_7844 IMG_7845 IMG_7857

IMG_7858 IMG_7859 IMG_7862

Dostopnost