Nekega mrzlega zimskega dne, je na vrata naše igralnice potrkala babica Zima. Prišla je vsa v belem in trosila snežni puh. Usedla se je na blazino in začela plesti topla oblačila. Kmalu za tem so se pojavile tudi premražene živali, ki so prosile za tople rokavice, šale in kape. V igri vlog so se preizkusili tudi otroci, ki jih je babica Zima prav tako odela v topla oblačila. Obljubila nam je tudi, da nam bo kmalu natrosila nekaj čisto pravega snega. In res, babica Zima je obljubo držala. Danes ponoči je sneg pobelil našo pokrajino, a kaj, ko nam jo je zagodel dež. Upamo na novo zapadli sneg, da bodo otroci lahko prvič samostojno zakorakali tudi po snežni preprogi in uživali v zimskih radostih.

Za Polžke, Polona in Melita

bz1 bz2 bz3