Skoči na glavno vsebino

Prvi sneg v letošnjem letu je pobelil okolico vrtca na Šentviški Gori. V skupini Mucki smo ga sprva zvedavo opazovali skozi okno, nato pa smo nekaj kep prinesli v igralnico in si ga pobliže ogledali, potipali ter ugotavljali, kaj se z njim godi. Hitro smo ugotovili, da snov ni moka, da je sneg mrzel, da se na toplem stopi ter nam na mizi ostane le voda. A kaj se zgodi z vodo, ko jo odnesemo nazaj ven na mraz? Vprašanje je bilo za najmlajše pretežko, zato smo to poskusili. Nekateri otroci so medtem nestrpno pogledovali skozi okno in redno sporočali trenutno agregatno stanje. Če mogoče še ne veste naj vam razkrijemo našo ugotovitev, da voda zamrzne in nastane led. Ko je nehalo snežiti smo se toplo oblekli ter se pogumno odpravili na zasneženo dvorišče. Prvi sneg je res nekaj nepozabnega.

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

nasnegu01 nasnegu02 nasnegu03

nasnegu04 nasnegu05 nasnegu06

nasnegu07 nasnegu09 nasnegu08

Dostopnost