Skoči na glavno vsebino

Že konec preteklega tedna smo se v naši skupini spoznali z junaki iz zgodbice Trije prašički. Glavni junaki so, najbrž vsem poznani, trije bratje prašički, ki so odšli od doma ter si vsak po svojih najboljših močeh zgradili hišico. Simpatična priredba angleške ljudske pravljice nas je popeljala v svet gradnje bivališč. Spoznavali smo različna bivališča v katerih prebivajo živali oziroma njihov življenjski prostor. Ugotavljali iz katerih materialov so domovi sestavljeni ter se pogovorili o zaščiti, ki jo nudijo pred zunanjimi vremenskimi vplivi.

Pravljica uči, da je v življenju dobro biti premišljen in deloven, zato smo zavihali rokave, zamesili slano testo ter iz njega oblikovali vsak svojo hišico. Čez vikend so se slane hišice dodobra posušile, tako smo jih lahko danes z barvo polepšali. Nastale so idilične hiške, simpatične in tako trdne, da jih niti hudobni volk ne bo mogel odpihniti.

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

hisaiztesta01 hisaiztesta02 hisaiztesta03

hisaiztesta04 hisaiztesta05 hisaiztesta06

hisaiztesta07 hisaiztesta08 hisaiztesta09

Dostopnost