Skoči na glavno vsebino

Po dolgi mrzli zimi, se nam je posmejalo februarsko sonce in nas spodbudilo, da je čas za nov planinski podvig. Naš cilj je bil tokrat lovska opazovalnica na Senici. Za začetek smo se na ravnini ravno prav ogreli, ko smo zavili strmo navzgor skozi gozd. Ob strmi stezi je bilo veliko zanimivega za opazovanje, tako da smo pozabili na strmino in boleče noge. Videli smo prve pomladne rože, čudovita drevesa in zanimive kamnite umetnine. Na cilju smo najprej nadomestili porabljene kalorije z malico iz nahrbtnika, potem pa smo si ogledali lovsko opazovalnico in krmišče za katerega skrbijo lovci iz Mosta na Soči. Po strmi poti smo se vrnili nazaj v dolino. Sonce nas je pospremilo prav do vrat vrtca, potem pa zatonilo za hrib. Lep izlet ni bil samo zaradi čudovitega vremena, ampak zaradi malih planincev, ki so vztrajno hodili, poslušali, opazovali in vidno uživali v naravi.

Pripravila, Katarina Uršič

senica1 senica2 senica3

senica4 senica5 senica6

senica7 senica8 senica9

Dostopnost