Skoči na glavno vsebino

V začetku meseca februarja je otroke iz vrtca Podmelec obiskala medicinska sestra za zobno preventivo. Otrokom je prebrala pravljico o Zobovilki in jih poučila o pravilnem ščetkanju zob. Po pogovoru so otroci lahko s Pavlino svoje znanje tudi praktično preizkusili. Medicinska sestra se je posvetila vsakemu otroku posebej, tako da so si dobro zapomnili, kako skrbeti za zobno higieno. Žabice so nadaljevale z sklopom Moji beli zobki še v naslednjih dneh. Prebirali so pravljice o zobni miški, zobnih vilah in si tudi izdelali škatlico za shranjevanje mlečnih zobkov. Otroci so si s pomočjo tabletke za obarvanje zob, lahko ogledali tudi, kako vidne so lahko  zobne obloge. Tako so še bolj resno začeli razmišljati o pravilni negi in zdravi  prehrani. No, ker se bliža čas slastnih krofov, pa so obljubili, da si bodo po pustnih sladkarijah dobro očistili zobke.

za Žabice, Špela Krivec

IMG_8076 IMG_8006 IMG_8014

IMG_8026 IMG_8033 IMG_8039

IMG_8058 IMG_8074 IMG_8075

Dostopnost