Skoči na glavno vsebino

Medicinska sestra Pavlina je prišla k nam z namenom, da nas pouči o pravilnem umivanju zob in rok.

Prebrala nam je pravljico o Zobovilki.  Zgodbica govori o Katarini in Filipu, ki se jima v kopalnici  nenadoma prikaže majhna vila in jima razloži, kako zelo pomembno je, da si redno čistita svoje zobe.  Otrokoma pokaže, kako si zobe pravilno očistita ter se tako znebita nadležnih bakterij, poleg tega pa jima da še ta in oni koristen nasvet za nego zob.

Pavlina je s seboj prinesla lutko, Krokozob. Z velikansko ščetko so mu otroci umili njegove zobe. Pri tem so se naučili pravilne tehnike umivanja zob. Starejši otroci so tudi sami poprijeli za zobno ščetko in po navodilih Pavline očistili zobke.

Kako si pravilno umivamo roke so se otroci v vrtcu že naučili. Ker pa je vsako stvar dobro obnoviti in ponoviti, smo tako še enkrat obnovili znanje o pravilni tehniki umivanja rok.

Hvala Pavlini, da je z nami preživela poučno dopoldne.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nika, Sara in Lea

 

Dostopnost