Skoči na glavno vsebino

Danes je potrkalo pri miškah. Prišla je babi Neva in zvrhan koš umazanega perila. Potožila je, da se ji je pokvaril pralni stroj in prosila za pomoč. Mi smo samo čudno gledali, saj ne poznamo časov brez elektrike in gospodinjskih aparatov. Pokazala nam je kako ročno operemo perilo. Perilo se drgne na leseni deski imenovani perilnik, uporablja se milo, ki naredi veliko pene, potem se dolgo splakuje. Take mokre kose perila se dobro ovije, kar je zelo težko delo. Potem pa se ga obesi na vrvico, da ga veter in sonce posušita. Suho perilo se zlika in pospravi v omaro. Po težaškem delu pa se prileže zabava. Rajalna igra Peričice je najbrž tudi še iz časov, ko v naših krajih ni bilo elektrike, a se jo vedno radi naučimo.
Neva hvala za obisk, za Peričice, za sonce, ki ga prinašaš. Hvala Juriju za potrpežljivost.

Pripravili, Danijela in Katarina

Dostopnost