Skoči na glavno vsebino

Na prvi dan pomladi nas je obiskala deklica Pomlad in nam zaigrala igrico. Potem smo še sami poiskali pravljice in pesmice na to temo. Prebirali smo pravljico Zaljubljeni zvonček in tako spoznavali prve spomladanske cvetlice, ki smo jih opazovali tudi na sprehodih. Da bi imeli pomlad tudi v igralnici, smo kar sami izdelali cvetoče veje in rože iz tulcev. Lepi dnevi so nas kar vabili, da odidemo na prosto. Veliko časa smo preživeli na sprehodih, v ”gozdičku”, odšli pa smo tudi na daljši sprehod po stari poti proti Bači pri Modreju. Pogovarjali smo se o opravilih na vrtu spomladi. Da pa nebi ostalo samo pri besedah, smo si naredili svoj vrtiček v malem in posejali paradižnike, papriko in bučke. Zdaj vsak dan opazujemo, če je že kaj vzklilo. Igrali smo se sajenje krompirja tudi na naših hrbtih in na ta način zmasirali en drugega. Za konec teme o pomladi pa sta nas obiskala krtek in miška ter nas naučila prstno igro.

Za Pikapolonice, Silvana in Maja

Dostopnost