Skoči na glavno vsebino
V soboto zjutraj so se podmelški planinci zbrali na Logarščah in jo preko gričev, travnikov in gozdov, ubrali proti Ponikvam. Sprva se je sonce še skrivalo, a kmalu so se dvignili nad meglo in ves dan jih je spremljajo sončno vreme.
Cilj Žabic in Medvedkov je bil obisk mame vzgojiteljice Majde, ki živi v hiši, kjer še vedno kurijo staro peč. Gospa Marija Kragelj je otroke velikodušno sprejela in jim odprla vrata hiše. Otroci so lahko naložili “fušte” na peč in se nato pogreli v izbi na krušni peči. Gospe Mariji so zapeli še nekaj pesmic, se okrepčali z malico iz nahrbtnikov in se podali naprej proti Plečnikovi cerkvi, od koder je lep razgled na sosednje hribe. Naše planince je spremljala tudi nekdanja vzgojiteljica Sonja, ki je med pohodom otrokom povedala marsikatero zanimivost o zdravilnih rastlinah. Vsi smo se strinjali, da jo povabimo tudi na naše naslednje izlete. Res nam je bilo lepo.
Hvala gospe Mariji Kragelj za gostoljubje in popestritev planinskega izleta.
za vrtec Podmelec, vzgojiteljice
Dostopnost