Skoči na glavno vsebino

Ko smo se vsi zbrali v vrtcu, nas je na peskovniku pred vrtcem že čakalo prvo presenečenje – košara.  V košari so bile vse potrebne stvari za ustvarjanje smrkcev in njihovih domov. Po večerji smo se odpravili na sprehod, kjer smo na oglasni deski opazili pomembno obvestilo. Po prebranem smo ugotovili, da ga je napisal sam ata Smrk, ki je iskal izgubljeno smrkokapo od Pozabljivca. Podali smo se na pot, da bi jo našli. Pri tem smo morali biti čim bolj tiho, da smrkcev ne bi prestrašili in jih tako pregnali. Juhu, in uspelo nam je! Najdeno kapo smo morali nato odnesti v Smrčjo vas, a morali smo jo še poiskati. Naš trud se je izplačal, saj smo Smrčjo vas le našli. Smrkce smo opazovali z varne razdalje, da jih ne bi prestrašili. Smrketa nas je opazile in nam v zahvalo za vrnjeno kapo podarila košaro, v kateri so bili kolački in Smrko sok. Šele ko so se smrkci odpravili spat smo si jih, ne da bi jih motili, pobliže ogledali. Tako kot smrkci smo se nato tudi mi odpravili spat, pred tem pa je sledila še risanka o … 🙂     A kaj kmalu smo nas v upanju, da nas smrkci še kdaj obiščejo, premamile globoke Smrčje sanje.

“Všeč mi je bilo ka smo najdl kapo in dobil nagrado. Ka smo delal hiške in smrkce, gledal risanko. Najbolj mi je bil všeč smrkec, ki je lovil ribe, ka so plesal okrog ogna.” – JAKA

“Vse, najbolj mi je blo všeč, ka so spal in smo jih lahko šli pogledat od blizu.” – KARIN

“Ka smo šli čist blizu, ka smo našli kapo, ka smo gledal risanko.” – TOBIJA

“Ka smo šli na sprehod, ka smo bli čisto blizu smrkcev. Všeč so mi ble hiške in ka smo vidli tistega, ki je lovil ribe.” – OŽBEJ

“Ka smo šli bolj blizu smrkcev, ka so spal. Ka smo v vrtcu spali. Ka smo delal hiške. Ka so smrkci pekli ribe.” – ALEŠA

“Ka smo gledal risanko in ka smo šli čisto blizu smrkcev.” – SAMO

“Mi je bil dober Smrčji sok. Ka smo šli v šolo spat, ka sm spal na mehki blazini. Ka so smrkci kuhal ribe, ka so peli in plesali okrog ogna” – UROŠ

“Da smo spali v šoli na blazinah, Smrčji sok in kolački. Ka smo šli čisto blizu smrkcev. Tist je bil dobr, ki je lovil ribe. Ka smo jedli čokolino.” – NEJC

SMRKCEM HVALA ZA OBISK IN SUPER DOŽIVETJE, KI GA NE BOMO NIKOLI POZABILI !!!

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara in Lea

Dostopnost