Skoči na glavno vsebino

Starše moramo pomiriti in jim sporočiti, da novinci z uvajanjem niso imeli prevelikih težav. Jutranji jok, zaradi ločitve od staršev je kmalu pojenjal. Zanimive dejavnosti so otroke zamotile, da so hitro pozabili na domotožje in jih popeljale v svet vrtčevskih igrač, rajalnih iger in gibalnih aktivnosti. Medsebojno smo se spoznavali. Ni nas zanimalo samo kako je komu ime, temveč tudi od kod prihajamo, katera barva in igrača je komu najljubša, kaj radi počnemo in še več. Spoznali smo, da so nekateri bolj, drugi manj zgovorni, eni bolj, drugi manj poskočni, da je enim ljubše plesati, drugim pa peti. Enim je lepo risati s kredami po tleh, spet drugi pa se rajši igrajo z žogo. Vsi pa se zelo radi vozijo z vozili po igrišču. Da je s prijatelji lepo deliti, smo spoznali v zgodbici Miška in veliko rdeče jabolko. Poslušali smo različne deklamacije, ugibali uganke ter se likovno izražali. Z zanimanjem smo opazovali okolico vrtca in se večkrat odpravili na sprehod.

Ugotavljamo, da smo si zelo različni, pa vendar vsi enakovredni. Trudimo se, da nihče ni zapostavljen, da vsakogar vključimo v našo igro in da sklepamo trdne medsebojne vezi. Če vas zanima, kako smo preživeli prvi teden v vrtcu Dolenja Trebuša si poglejte fotografije.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost