V petek so se v naših igralnicah in učilnicah znašla čudna pisma. Pisala nam je tetka Jesen. V pismu nam je poslala navodila in verižice z barvnimi listki. Tako zelo nas je zanimalo kakšna je tetka Jesen, da smo stekli pred šolo in jo tam počakali. Jesen je pritekla tako hitro, da je po poti izgubila vse jesenske pridelke, ki nam jih je želela pokazati. Prosila nas je, če ji lahko pomagamo po igrišču poiskati sadje in zelenjavo. Opazili smo, da imamo različne barve listkov, zato smo se razdelili v skupine glede na barvo lista. Navdušeno smo se lotili iskanja pridelkov. S pomočjo šolarjev, so tako tudi malčki pomagali tetki Jeseni ponovno napolniti njen koš. V zahvalo za pomoč, nam je podarila jabolka.

Za PŠ Podmelec, Urša in Nataša.