Skoči na glavno vsebino

“Kostanjček zaspanček na veji visi,
zavit ves v lupino prav sladko še spi.

Tedaj pa zapiha vanj veter močan
kostanjček zaspanček, jesen je na plan.”

Tako smo si Zajčki prepevali v čarobnem jesenskem tednu, ki ga je obdajalo sonce, naša dobra volja in dolgi sprehodi v naravi. Ob tem smo vsak dan opazovali kako nam tetka Jesen barva listje na drevesih in grmih, kako dozorevajo jesenski plodovi, med njimi tudi plodovi divjega kostanja, ki ga srečujemo na naši poti. Vedno znova smo nabrali kakšen kostanjček, ter ga skrbno prinesli v našo igralnico, kjer smo z njim ustvarjali in se igrali. Tudi jesensko listje je našlo kotiček med nami, saj smo skupaj ugotavljali, da se je njihova zelena barva spremenila v rumeno, rdečo, oranžno in rjavo.  Vsekakor pa smo bili ob tem tudi zelo ustvarjalni, ko smo si izdelali vsak svojo sovo, ki krasi pano pred vrati naše igralnice. Tudi ta je v odtenkih jesenskih barv. Domov pa tudi v tem tednu  nismo šli praznih rok, saj so z nami odšli naši Listkoti in Jabkoti, kot smo jih poimenovali. Naše nasmeške smo še preko njih delili, ter tako ugotovili, da je jesen en lep letni čas, ki skriva svojo čarobnost v sebi.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost