Skoči na glavno vsebino

Pa smo ga le dočakali, težko pričakovani dan, ko smo se, namesto v vrtcu, zbrali na železniški postaji.
V zraku je bilo čutiti prijetno vzdušje, polno vznemirjenja  pred novimi vodnimi dogodivščinami.
Na vlaku smo imeli dovolj časa, da smo pozajtrkovali in tako poskrbeli, da smo v Bohinju iz vlaka izstopili siti in pripravljeni na nove izzive. A preden smo odšli v bazen, smo prisluhnili še reševalcu iz vode, ki nam je povedal katera pravila moramo v in ob bazenu upoštevati. Ko smo se preoblekli in si okoli vratu nadeli brisače, smo odšli na bazen. Tam smo se razdelili v tri skupne: Delfinčki, Hobotnice in Hitre ribice. Nato pa se je uživanje v vodi lahko začelo. V roke smo prijeli plavalne črve in se pogumno zmočili. Veliko smo čofotali, delali prve zavesljaje, najbolj pogumni pa smo tudi potopili glavo in preverili, če na bazenskem dnu plava kakšna ribica.
Sledilo je slastno kosilo, po katerem smo imeli kratek počitek. Ta čas smo izkoristili tudi za to, da smo v knjižice narisali svoje prve plavalne vtise.
Še prehitro pa je prišel čas, ko smo morali za en dan Bohinju pomahati v slovo. A odšli smo z nasmeški na obrazih, saj smo vedeli, da se bomo že jutri spet vrnili tja.

ČE KDO JE MISLIL, DA KRTI VODE SE BOJIJO,
HITRO NAJ NA TO NEUMNOST POZABIJO!
MI DANES NAMREČ DOKAZALI SMO, DA VODA NI NOBEN BAV BAV,
ČE LE V NJEJ GIBAŠ SE TAKO, KOT JE PRAV.
NASMEŠKI NA OBRAZIH IZ VODE SO ŽARELI,
S TEM SMO POKAZALI, DA V VODI PRAV LEPO SMO SE IMELI.
VESELI SMO, DA SKUPAJ V BAZENU ŠE BOMO ČOFOTALI
IN TAKO PRAVI MOJSTRI V PLAVALNIH PODVIGIH POSTALI.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost