Skoči na glavno vsebino

Povabimo sonce v vrtec je bil naslov tega tedna, tedna otroka. Sonce smo vsak dan klicali, pa se je sramežljivo skrivalo za oblaki. Kljub temu, da smo peli pesmice o soncu, plesali sončne plese in brali sončne pravljice, ter bili kot pravi mali sončki, nas še vedno ni hotelo pobožati s svojimi toplimi žarki.
Čeprav sonca cel tedne nismo videli, pa smo si sonce na različne načine pričarali prav vsak dan. Največ smo se ta teden igrali. Igro so še obogatile nove igrače, ki smo jih dobili v dar.
Medse smo povabili dva harmonikarja. Bogdan nas je s svojo klavirsko harmoniko popeljal na planince, kjer sončece sije. Matevž pa je na svoji diatonični harmoniki pravi mojster in ob njegovih melodijah je kmalu plesal cel vrtec.
Potem smo sonce naslikali, da je s svojo rumeno barvo posijalo v igralnici in izdelali sončno glasbilo.
Na koncu tega čudovitega tedna pa kot bi nas slišalo, je posijalo v vsej svoji lepoti. Hitro smo se preobuli, oblekli in oddrveli na sprehod. Čudovit zaključek tega sončnega tedna.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost