Skoči na glavno vsebino

Za nami sta dva tedna druženja, dogodivščin in raznih prigod z Ježkom Snežkom. Skozi svoje pripovedovanje nas je vsakodnevno soočil z različnimi naravnimi, ter drugimi nesrečami, ki se žal že kar dnevno dogajajo vse okoli nas. Ker je oktober mesec požarne varnosti, smo se pri Zajčkih največ časa ustavili pri zgodbi o požaru. V tem času so nam gasilci prostovoljnega gasilskega društva Most na Soči pripravili tudi gasilsko vajo. Za nas Zajčke, je bila ta še bolj posebna, saj so nas gasilci tako rekoč rešili iz naše igralnice kar skozi okno. Ob tem smo ostali zelo pogumni, ter tako tudi zakorakali po lestvi. Preizkusili smo se še v gašenju pravega ognja in si lahko nadeli prave gasilske čelade. Skozi zgodbe smo spoznali tudi potres, poplavo in ugotovili, da nam ob vseh teh nesrečah poleg gasilcev priskočijo na pomoč še reševalci. Na njih se obrnemo, če je kdo izmed udeležencev poškodovan. Kaj vse pa je njihova naloga, smo Zajčki izvedeli iz prve roke, ko nas je obiskal reševalec Sašo. Predstavil nam je svoj poklic, pokazal veliko opreme, ki jo potrebuje ko pomaga ljudem, ter za na konec po ogledu reševalnega vozila nas pozdravil še s sireno. Pri nas se je v tem času res veliko lepega dogajalo, veliko smo se smejali in igrali, plesali, peli, izredno pa smo bili veseli, ko so nas obiskale naše babice in dedki. Polepšali so nam megleno dopoldne, ki se je prav kmalu prelevilo v čudovit dan s sončkom obsijan, saj ga je vsa naša energija, plesanje in miganje, privabilo med nas. Vsi ti trenutki nam gradijo čudovite vrtčevske dni, ki jih nikoli ne bomo pozabili, zato hvala vsem, ki nam ob tem pomagate.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost