Skoči na glavno vsebino

Vrteški planinci smo izkoristili čudovito jesensko vreme in se podali že na tretji planinski izlet. Pot nas je vodila po levem bregu Soče vse do jeza in še malo naprej. Začetni vzpon do Drobočnika je ravno prav dolg, da se telo dobro segreje in ravno prav kratek, da ne pade motivacija. Potem pa se odpre dolina po kateri vijuga ozka cesta. Dobrega opazovalca na tej poti pritegne veliko stvari. To pa planinci smo, zato smo že na začetku opazili table, ki so nam pomagale in nas usmerjale po pravi poti. Občudovali smo ognjeno barvitost jesenske narave in še lepšo smaragdno Sočo. Videli smo železnico in slišali vlak. Ob poti so nas pozdravile krave, pa koze in ovce. Skoraj izpred vsake kmetije nam je v pozdrav zalajal kuža. Ustavljali smo se na razglednih točkah in občudovali gore v daljavi. Le-te bomo obiskali, ko postanemo veliki planinci. Izlet smo sklenili na Logu, kjer smo izpraznili svoje nahrbtnike in se posladkali z dobrotami, s katerimi nas je presenetil Izabelin nono.

Pripravila, Katarina

Dostopnost