Skoči na glavno vsebino

V oktobru svoj 60. rojstni dan praznuje slikanica Ele Peroci- Muca Copatarica, zato smo ji v Pikapolonicah v tem tednu namenili veliko pozornosti. Najprej smo zgodbo spoznali preko slikanice. Naslednji dan pa smo odšli na sprehod, vendar smo zopet pozabili lepo pospraviti copatke na svoje mesto in ko smo se vrnili naših copatk ni bilo nikjer. Iskali smo jih pod klopmi, v žepu vzgojiteljičine jakne, za omaro, a brez uspeha. Zato smo se odločili, da poiščemo mucin dom. Hodili smo po rosni travi in premaknili marsikatero vejo v gozdičku in na koncu končno našli mucin dom. Čakala nas je pri svoji hiški z lepo pospravljenimi copati. Vsak otrok je vzel svoje in muci Copatarici obljubil, da jih bo odslej bolj pospravljal. Ker je bila muca Copatarica prijazna do nas, smo jo povabili, da nas obišče v vrtcu. Tekom tedna smo v vrtcu muco Copatarico tudi naslikali, se naučili novo pesmico o copatkih, copate razvrščali…. V petek pa nas je zopet obiskala in ker muca Copatarica praznuje svoj okrogli jubilej smo ji pripravili presenečenje- praznovanje rojstnega dne.

Za Pikapolonice, Polona in Silvana

  

  

  

Dostopnost