Skoči na glavno vsebino

Za nam je teden, katerega smo posvetili našim pridnim čebelicam. Vsi vemo kdo so čebele, ampak kaj vse te majhne živalice znajo in kje živijo, koliko jih sploh je, kdo je njihova mama, kam gredo pozimi, kje imajo hišo in še in še, pa smo ugotavljali skozi teden. V pomoč nam je bila knjiga z naslovom “od čebelnjaka do medenjaka”. Poleg tega smo se odločili, da se sprehodimo po Mostu na Soči in poiščemo kakšen čebelnjak, spoznali smo tudi čebelarsko obleko in pripomočke katere uporabljajo čebelarji. No, sedaj ko vemo kakšen je čebelnjak in iz česa vse je sestavljen, je naša naloga, da vse to predstavimo na naši smreki, ki predstavljala čebelji panj. Na njej smo naredili panje s panjskimi končnicami, ples čebel, satnice iz katerih pridno teče med in za konec najslajše – medenjake. Da pa smo teden zaključi še bolj sladko, ne samo ustvarjalno, smo zavihali rokave in spekli slastne medenjake zraven pa smo prepevali pesmico o čebelicah.

Pripravili, Melita in Katja

  

  

  

Dostopnost